يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١ :: ١٣:٠٦

دو شرکت‌ از شرکت های پارک علم و فناوری لرستان دانش‌بنیان شدند

دو شرکت‌ از شرکت های پارک علم و فناوری لرستان دانش‌بنیان شدند

به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، طی ارزیابی صورت گرفته توسط کارگزار ارزیاب کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو شرکت‌ مستقر در مراکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری لرستان در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اعلام این خبر افزود: شرکت‌ صنعتی پریز ماشین در زمینه «ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته»، مجوز دانش بنیان نوپا نوع ۲ و شرکت فناوری بیکران آینده در زمینه «برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستمهای خودکار»، مجوز دانش‌بنیانی نوپا نوع ۳ را دریافت نمودند.

فرهاد نامداری ادامه داد: تعداد ۳۰ شرکت دانش بنیان در استان لرستان فعالیت می کنند که تعداد ۱۹ شرکت از آن ها در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته مستقر هستند. همچنین تعداد ۶ شرکت دانش بنیان دیگر استان نیز از واحد‌های فناور مستقر در مراکز رشد استان بوده که خروج موفق داشته اند.

نامداری نبود کارگزار بومی تعیین صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در لرستان را یکی از عوامل تعداد کم شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت شده عنوان و تصریح کرد: برای رفع این مشکل از طریق بازرسی استان لرستان رایزنی‌هایی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته و امیدواریم منجر به استقرار کارگزار تعیین صلاحیت بومی در استان شود.

 

پوشش در سایر خبرگزاری ها:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایسنا

امید لرستان

خبربان

امتیازدهی