چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ :: ١٢:١٠

انعقاد قرارداد فروش فی مابین شرکت اندیشه سازان صنعت آینده و دانشگاه لرستان در پارک علم و فناوری لرستان

انعقاد قرارداد فروش فی مابین شرکت اندیشه سازان صنعت آینده و دانشگاه لرستان در پارک علم و فناوری لرستان

شرکت اندیشه سازان صنعت آینده از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحد های فناور شهرستان خرم آباد وابسته به پارک علم و فناوری لرستان به مدیریت جناب آقای دکتر حسین حاتمی عضو هیئت علمی گروه مکانیک دانشگاه لرستان موفق به عقد قرارداد فروش یک دستگاه تست سقوط آزاد(دراپ همر) به ارزش 1180000000 ریال با دانشگاه لرستان گردید.

دستگاه تست سقوط آزاد(Drop Hammer Test Machine 7500) نسبت به نمونه خارجی آن با یک پنجم قیمت تمام شده به اتمام رسیده است. موتور گیربکس، مگنت خود قفل شونده، سرهای ضربه زننده و اسکلت سازه در دستگاه مذکور توسط مهندسین این شرکت طراحی و ساخته شده است و نمونه مشابه خارجی ندارد.

این دستگاه جزو دستگاه های صنعتی و آزمایشگاهی برای گروه های فنی و مهندسی شامل گروه های عمران، مکانیک، معدن، پلیمر و شهرسازی می باشد که می توانند آزمایش های خاص مکانیکی (ماکرو و میکرو) را بوسیله آن انجام دهند.  به کمک این دستگاه می توان تست های ضربه با ارتفاع ها و ضربه زننده های مختلف روی انواع نمونه های فولادی، فوم، بتن و موارد دیگری مانند پلیمرها را انجام داد. این دستگاه مورد استفاده در صنعت هوافضا، گاز، خودروسازی، کشتی سازی و وزارت دفاع شامل تست های قطعات دفاعی و نظامی نیز می باشد.