سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ :: ١٧:٣٤

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم وفناوری لرستان

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پارک علم وفناوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، دکتر سورنا ستاری ظهر امروز، سه شنبه 97/12/21  از پارک علم وفناوری لرستان بازدید نمودند. دکتر ستاری از شرکت های مستقر در مجتمع خدمات فناوری پارک، ساختمان مرکز نوآوری، آزمایشگاه ها و  کارگاه های پارک علم وفناوری بازدید نمودند. در این بازدید مدیران عامل شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری لرستان به بیان برخی از مشکلات و نقطه نظرات خود از جمله: حمایت های مادی و معنوی از تجاری سازی محصولات دانش بنیان شرکت های نوپا، اعمال ممنوعیت برای ورود کالاهای خارجی که مشابه آنها توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود، الزام اجرای قوانین معافیت های مالیاتی، بیمه ای، تسهیلات گمرکی و صادرات محصولات دانش بنیان توسط مراجع ذیربط پرداختند.

دکتر ستاری و هیئت همراه ضمن گفتگوی صمیمانه با شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در این پارک از روند توسعه و شکل گیری این شرکت ها اظهار خرسندی نمودند و ابراز نمودند که مسائل و مشکلات مطرح شده در این دیدار را از سوی این معاونت پیگیری ودر جهت حمایت و توسعه مرکز نوآوری پارک لرستان همکاری لازم خواهند نمود.

دکتر شاکرمی رئیس پارک علم و فناوری لرستان، به نمایندگی از شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و استارت آپ ها  از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به جهت نقش کلیدی حمایت از شرکت های نوپا به موضوع تسهیل تجاری سازی کالاهای دانش بنیان جهت ورود به بازار قدردانی نمود. در این بازدید دکتر ستاری از خط تولید شرکت دانش بنیان کشت صنعت خرمان، شرکت آرایش و بهداشتی دکتر جهانگیر در شهرک صنعتی شماره 1خرم آباد و همچنین از اتوبوس های فضای رصد خانه کاسین بازدید نمودند.  در این بازدید دکتر خادمی استاندار لرستان،  معاونین استاندار  و تعدادی از مدیران استانی حضور داشتند.