شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨ :: ١٦:٣٨

حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران در جمع مدیران شرکتهای فناور

حضور معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران در جمع مدیران شرکتهای فناور

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری لرستان: دکتر مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران، در جلسه‌ای به میزبانی دانشگاه لرستان و با حضور جمعی از مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک علم وفناوری لرستان، شرکت کرد.

در این جلسه دکتر محمودرضا شاکرمی رئیس پارک علم وفناوری لرستان ضمن عرض خوشامدگویی خدمت  دکتر براری و هیئت همراه، در خصوص اولویت های و پتانسیل استان در بخش کشاورزی و ظرفیت های که شرکت های فناور پارک استان جهت رفع موانع و مشکلات دارند صحبت های نمودند.

دکتر مرتضی براری، در این جلسه گفت:«توجه به اقتصاد مقاومتی ایجاب می‌کند هرچه بیشتر متغیرها و شاخهای اقتصاد دانش‌بنیان را تقویت کنیم؛ حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران از جمله اقدامات مهم در راستای اقتصاد مقاومتی است».

رئیس سازمان فضایی ایران توضیح داد:«ماهواره‌هایی که ایران ساخته است مرهون اتکای به دانش بومی و خلاقیت نیروهای داخل کشور است که در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است».

وی تصریح کرد:«حمایت از ایده‌پردازان و استارتاپ‌ها را باید بیش از گذشته، تقویت کرد تا با خلاقیت و کارآفرینی، بتوانیم هم اشتغالزایی کنیم و هم مشکلات را با موفقیت رفع کنیم».

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد:«به طور مثال در زمینه کاربرد ماهواره‌ها در موضوعاتی همچون بلایای طبیعی، محیط زیست و کشاورزی، فعالیت‌های اثربخشی داشته‌ایم که خود، توجه به دانش بومی براساس نیازمندیهای داخلی کشور است».

رئیس سازمان فضایی ایران، تصریح کرد:«سازمان فضایی ایران، این آمادگی را دارد که همکاریهای علمی، پژوهشی خود را با دانشگاهها، پارک های علم وفناوری و مراکز آموزش عالی کشور، گسترش دهد تا نتیجه اینگونه همکاریهای مشترک، منجر به رفع مشکلات و چالشهای جامعه شود».

گفتنی است در این جلسه، درباره موضوع «گردشگری فضایی» نیز تبادل دیدگاه صورت گرفت.

حاضران در این جلسه، نقطه‌نظرات، درخواست‌ها و برخی مشکلات کاری خود را با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در میان گذاشتند. 

دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، مهندس امین حسنوند معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم وفناوری، خانم مهندس کوشکی سرپرست موسسات پارک علم وفناوری لرستان،دکتر محمد فیضیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، مهندس شهاب حیدری، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان نیز در این جلسه حضور داشتند.