چهارشنبه ٢ آذر ١٤٠١ :: ١٥:٣٢

اولین رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها)، در استان لرستان

اولین رویداد تانا در استان لرستان، به همت پارک علم و فناوری لرستان برگزار شد

اولین رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها)، در استان لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، صبح امروز (چهارشنبه دوم آذرماه)؛ اولین رویداد تانا (توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها)، در لرستان به همت پارک علم و فناوری لرستان و حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، مشاور معاون فناوری وزارت عتف و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به اینکه این رویداد یکی از بهترین رویدادهای استان است گفت: این رویداد با هیچ یک از برنامه ها و کارهای اقتصادی و عمرانی در استان قابل مقایسه نیست و می توان گفت آشتی بین علم و صنعت، کشاورزی، دامپروری و خدمات است و امیدواریم این آشتی دائمی باشد و بتوانیم از ظرفیت جوانان عزیز فارغ التحصیل دانشگاه ها در رونق اقتصادی استان در حوزه های مختلف استفاده کنیم.
سیروس ابراهیمی اظهار کرد: دانشگاه باید رویکرد خوب را به سمت فارغ التحصیل نمودن جوانان به گونه ای تغییر دهد که بجای انبوه جوانان فارغ التحصیل بیکار از دانشگاه ها، جوانان فناور و توانمند فارغ التحصیل به سمت پارک های علم و فناوری بیایند و با امکاناتی که پارک در اختیار آن ها قرار می دهد راه نو، حرف نو و روش نو ایجاد کنند و به کمک جامعه بیایند.
وی افزود: استان لرستان علی رغم داشتن تنوع فرهنگی و قومیتی و شرایط اقلیمی مناسب؛ در وضعیت نامناسبی است و این وضعیت به این دلیل است که هم افزایی نکرده ایم و دانش به کمک تولید، خدمات و گردشگری نیامده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ما امیدواریم و تلاش می کنیم و پیگیر هستیم این قدم خوبی که در مملکت با بیدار باش مقام معظم رهبری موج گرفته و شروع به حرکت نموده است، نگذاریم متوقف شود و بتوانیم اساسی و اصولی و با قدرت پیش برویم.
رئیس پارک علم و فناوری لرستان در خصوص رویداد تانا تشریح کرد: از شهریورماه امسال پارک علم و فناوری لرستان نیازمندی های دستگاه های اجرایی و صنایع استان را احصا و از سوی دیگر توانمندی های واحدهای فناور و دانش بنیان استان در حل این نیازها و مسائل را سنجش نمود.
فرهاد نامداری افزود: ماحصل این پیگیری شناسایی 143 نیاز و مسئله از سوی دستگاه های اجرایی و صنایع استان و اعلام آمادگی واحدهای فناور و دانش بنیان جهت رفع تعداد 28 مورد از این نیازها بود.
وی افزود: با عنایت به مذاکرات و توافقات صورت گرفته، در مجموع تعداد 22 قرارداد منعقد شد و بسته به سطح فناوری عرضه شده؛ پارک علم و فناوری لرستان از هر کدام از قراردادها تا سقف 40 میلیون تومان حمایت خواهد کرد.
در پایان از از دو محصول فناورانه تولید شده توسط واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری لرستان رونمایی شد.