سه شنبه ١ آذر ١٤٠١ :: ١٥:٣٦

نشست معاون وزیر علوم با روسای دانشگاه های لرستان

نشست روسای دانشگاه ها و مراکز رشد واحدهای فناور استان لرستان با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

نشست معاون وزیر علوم با روسای دانشگاه های لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، نشست روسای دانشگاه ها و مراکز رشد واحدهای فناور استان لرستان ظهر امروز (سه شنبه اول آذرماه) با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف، روسا و معاونین پارک علم و فناوری لرستان، دانشگاه‌های استان، جهاد دانشگاهی و بنیاد نخبگان لرستان و با هدف تقویت زیست بوم نوآوری استان لرستان و تحکیم ارتباط دانشگاه ها با پارک علم و فناوری برگزار شد.
معاون وزیر علوم در این نشست بر تقویت حوزه فناوری و نوآوری و همچنین افزایش مراکز رشد مشترک دانشگاه ها با پارک علم و فناوری و استفاده از پتانسیل های موجود در طرفین در راستای ارتقا زیست بوم فناوری در لرستان تاکید نمود.
دکتر علی خیرالدین افزود: مطابق با بند ۲ ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، میزان حداقل ده درصد (۱۰%) از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی برای پروژه‌های دانش‌بنیان اختصاص خواهد یافت و در این راستا پارک علم و فناوری لرستان به عنوان اولین پارک در کشور موفق به اخذ مجوز تخصیص مبلغ ۷۴۸ میلیارد ریال برای طرح (پروژه) های دانش‌بنیان مولد و منجر به رشد اقتصادی استان لرستان از شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان شده است.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم همچنین از اختصاص مبلغ ۳۱۰ میلیون تومان به پارک علم و فناوری لرستان جهت اجرای طرح دستیار فناوری و اشتغال دانشجویان دانشگاه های استان در واحد‌های فناور و دانش بنیان مستقر در این پارک خبر داد.
دکتر علی خیرالدین افزود: متاسفانه تاکنون حدود ده درصد از اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور به حوزه فناوری ورود کرده اند که با مشوق های قانونی ایجاد شده امیدواریم که میزان گرایش اعضای هیأت علمی دانشگاه ها به سمت ایجاد شرکت‌های فناور و دانش بنیان افزایش یابد.