شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١ :: ١٣:٤١

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از عملکرد عمرانی این پارک خبر داد

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از عملکرد عمرانی این پارک خبر داد

رئیس پارک علم و فناوری لرستان عملکرد عمرانی این پارک را (طی سال های 1395-1400) تشریح نمود.

پارک علم و فناوری لرستان از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز نموده است. این پارک در راستای رسالت خود مبنی­ بر حمایت از واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان لرستان تاکنون زیرساخت‌های لازم جهت استقرار موسسات فناور را فراهم نموده است.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: طی جلسات متعدد و رایزنی‌های لازم با دانشگاه لرستان مصوبه اخذ مجوز تملک حدود 20 هکتار از اراضی دانشگاه لرستان در سال ۱۳۹۵ از هیات امنای این دانشگاه صادر و در همان سال سند قطعی تملک اراضی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اخذ گردید. این مکان مزیت­های فراوانی دارد که از آن جمله می­توان به قرار گرفتن در پردیس دانشگاهی کمالوند و نزدیکی به دانشگاه‌های بزرگ و اثرگذار لرستان اشاره نمود.


دکتر محمودرضا شاکرمی تصریح کرد: سه فاز عمرانی برای پروژه احداث پارک علم و فناوری تعریف شده بود که فاز اول (احداث ساختمان اداری به متراژ 1173 متر مربع) و همچنین فاز دوم (احداث ساختمان آزمایشگاه و پژوهشگاه به متراژ 2225 مترمربع) در سال ۱۳۹۸ با حضور وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری به بهره­ برداری رسید.


وی بيان داشت: فاز سوم پروژه (ساختمان موسسات و شرکت­های فناور) دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی است که انشاءالله تا پایان مردادماه سال جاری (جهت واگذاری به حدود ۴۰ واحد فناور و تأمین فضای اداری مورد نیاز آن­ها) به بهره­ برداری خواهد رسید.

دکتر محمودرضا شاکرمی ایجاد راه دسترسی را از دیگر برنامه‌های عمرانی پارک لرستان برشمرد و در این مخصوص بیان داشت: با همکاری دانشگاه لرستان و اداره­ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان راه دسترسی به پارک از مسیر دانشگاه لرستان (بدون تحمیل هزینه بر پارک) ایجاد شد و ایجاد راه دسترسی مستقل از دانشگاه برای عبور و مرور فناوران از برنامه‌ها و اهداف آتی این پارک می­باشد.

وی در خصوص تأسیسات زیربنایی به احداث خط انتقال برق و پست کمپکت 630 کیلو ولت آمپر، احداث محل استقرار دیزل ژنراتور، احداث و بهره­برداری از خط فیبر نوری، تکمیل و تجهیز چاه آب شرب، احداث فاز اول خط انتقال فاضلاب، احداث فاز اول خط انتقال آب، احداث فاز اول شبکه جمع­آوری آب­های سطحی و شروع عملیات گازرسانی به مجموعه  اشاره نمود.

دکتر محمودرضا شاکرمی اجرای پروژه محوطه­ سازی و فضای سبز در مجموعه پارک و تکمیل فاز اول آن به­ متراژ تقریبی 2000 متر مربع را از دیگر عملکردها و برنامه ­های این پارک برشمرد.


رئیس پارک علم و فناوری لرستان افزود: طرح جامع واگذاری اراضی پارک به واحد­های فناور متقاضی تهیه و در جلسه هیات امنای منطقه تصویب شده است و منتظر ابلاغ طرح از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم. وی اظهار داشت به محض ابلاغ نهایی طرح جامع واگذاری اراضی؛ واگذاری زمین به شرکت­های فناور و رشدیافته جهت ساخت و ساز و توسعه کسب وکار خود در اراضی پارک را آغاز نماییم.

 

 

پوشش خبر در سایر خبرگزاری ها:

سایت وزارت علوم  

خبرگزاری ایرنا  

اکوسیستم