شنبه ١٩ شهريور ١٤٠١ :: ١١:٤٣

پذیرش 7 ایده فناورانه در مراکز رشد واحدهای فناور استان لرستان

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از پذیرش 7 ایده فناورانه در مراکز رشد واحدهای فناور استان خبر داد.

پذیرش 7 ایده فناورانه در مراکز رشد واحدهای فناور استان لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، چهل و سومین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان بروجرد، سی امین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان و بیست و یکمین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود با حضور اعضای شورای فناوری این مراکز به صورت حضوری و مجازی برگزار شد. در مجموع درخواست های جذب و پذیرش تعداد 7 ایده فناوری با حضور مدیران این واحدها طرح و مورد بررسی قرار گرفت و با استقرار آن ها در مراکز رشد موافقت شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان تشریح کرد: ایده های پذیرش شده در این مراکز در حوزه های «تولید سم ارگانیک از ترکیبات  اسانس و عصاره های گیاهی به جهت دفع آفات و بیماری از مزارع و باغات»، «تولید تتراکلرایدهای متال (Ticl4,Sicl4,Zrcl4) و سنتز نانو سرامیک ها و آلیاژ ها و فلزات خالص آنها از طریق Carbon chlorination»، «پودر فلافل فوری حاصل از فرآوری نخود ممتاز منطقه با مکانیزم جلوگیری از رشد سبزینه لپی»، «مربای هویج کم کالری LC و آنتی اکسیدان AO»، «تولید روغن موتور، ضدیخ، بالابرنده های اکتان سوخت با استفاده از نانو تکنولوژی»، «آبسردکن آکومولاتور» و «ساخت تجهیزات دندانپزشکی شامل دستگاه های لایت کیور، بلیچینگ و آمالگاماتور» هستند که به‌صورت رسمی فعالیت خود را در مراکز واحدهای فناور شهرستان های بروجرد، دلفان و دورود آغاز می کنند.

فرهاد نامداری گفت: با توجه به نتایج ارزیابی عملکرد سالیانه، تعداد 2 واحد فناور به دلیل عملکرد غیرقابل قبول و عدم کسب امتیازات لازم از مراکز رشد مربوطه خروج ناموفق داشتند.

وی افزود: همچنین تعداد 2 طرح­ در حوزه های « همراه معمار مهراز»، «تولید سلولز باکتریایی با استفاده از کشت باکتری» با توجه به کسب امتیازات لازم، از مرحله رشد مقدماتی به مرحله رشد ارتقاء یافتند.