جستجوی پیشرفته


امروز : چهارشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۶


برگزاری اولین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحد های فناور شهرستان الیگودرز
اخبار - اخبار پارک
شنبه ، 30 بهمن 1395 ، 08:34

اولین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحد های فناور شهرستان الیگودرز راس ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۱/۲۳ در محل مرکز رشد این شهرستان و با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان، سرپرست معاونت فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز و اعضای شورای فناوری این مرکز رشد برگزار گردید.


در آغاز جلسه سرپرست مرکز رشد واحد های فناور شهرستان الیگودرز پس از معرفی اعضای شورا، روند کار شورا را تشریح نمودند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان در این جلسه گفت: لازم میدانم از تلاش های دلسوزانه و صادقانه جناب آقای دکتر درویشی؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز؛ در خصوص اخذ موافقت اصولی این مرکز رشد از دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری تشکر کنم.

دکتر شاکرمی گفت: این مرکز رشد اولین مرکز رشد دارای مجوز از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کشور می باشد که به صورت مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کند و ما توانستیم که این مدل را با همکاری دانشگاه آزاد برای سایر استان های کشور تدوین نماییم.

رئیس پارک علم و فناوری در ادامه به نقش مهم و سازنده اعضای شورای فناوری در جذب، توسعه و ارتقاء فناوری در شهرستان الیگودرز اشاره نمود و گفت: این شورا می بایست با کارشناسی دقیق و موشکافانه طرح ها و ایده های فناورانه اشخاص و شرکت های متقاضی استقرار در مرکز رشد این شهرستان، آن دسته از صاحبان ایده که دارای شرایط می باشند را جذب نمایند که این امر در آینده می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصاد فناوری و اشتغال دانش بنیان و ایجاد فرهنگ نوآوری در شهرستان الیگودرز گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان و اعضای شورا؛ برای این مرکز رشد و اعضای شورای آن آرزوی موفقیت نمود.

وی افزود: می بایست فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص اقتصاد دانش بنیان و نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اشتغال و اقتصادی پویا در جامعه را در سرلوحه کار خود قرار دهیم که انشاءالله بتوانیم در شهرستان الیگودرز با وجود این مرکز رشد و کمک های پارک علم و فناوری گام های خوب و موثری را برداریم.

دکتر درویشی گفت: شهرستان الیگودرز دارای پتانسیل های بالایی در زمینه معادن طبیعی و کشاورزی در کشور می باشد ولی در زمینه نوآوری و تکنولوژی در صنایع تبدیلی این منابع دارای ضعف هایی می باشیم و عمده فعالیت صنایع موجود در شهرستان به صورت خام فروشی می باشد که امیدوارم با کمک فناوران و مرکز رشد شهرستان و توسعه صنایع تبدیلی، بتوانیم از خروج ارز از استان جلوگیری کنیم.

در پایان شورای فناوری مرکز رشد طرح های پیشنهادی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و به کار خود پایان داد.

 

آخرين ويرايش : شنبه ، 30 بهمن 1395 ، 08:39


تابلو اعلانات

 

 

http://lstp.ir/portal/templates/rayka/img/INSTP.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پیوندها


نظرسنجی
نظر شما درباره عملکرد پارک چیست؟
 

تقویم

اوقات شرعی