جستجوی پیشرفته


امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶


واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان لرستان و مراکز رشد وابسته ارزیابی می شوند
اخبار - اخبار پارک
يكشنبه ، 8 مرداد 1396 ، 08:12

 

در جلسه عمومی فناوران پارک علم و فناوری استان لرستان؛ دکتر محمودرضا شاکرمی؛ از ارزیابی سالانه واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان لرستان و مراکز رشد وابسته خبر داد.

در این جلسه دکتر محمودرضا شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری با بیان اقدامات و تلاش های فراوان پارک جهت کمک هرچه بیشتر به فناوران؛ هدف از برگزاری این جلسات را "آشنایی فناوران با نحوه ارزیابی عملکرد دوره ای واحدهای فناور بر اساس شاخص های عمومی، اقتصادی و تخصصی" برشمرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان در این خصوص گفت: ارزیابی واحدهای فناور طبق قوانین پارک ها می بایست به صورت سالانه انجام شود. در پارک های موفق و پیشرو ارزیابی جزئی از کارهای اصلی سالانه آنهاست.

دکتر محمودرضا شاکرمی خاطر نشان کرد: در واقع ارزیابی نوعی آسیب شناسی در راستای شناسایی نقاط ضعف جهت پیداکردن راه حل است. ارزیابی و سیاست های تشویقی و تنبیهی به طور قطع باعث افزایش راندمان شرکت ها می شود. تمام تلاش این ارزیابی حمایت از فناوران و ارتقاء سطح فناوری شرکتهاست.

وی افزود: در نظر داریم به صورت سالانه نسبت به ارزیابی واحدهای فناور مستقر در پارک و مراکز رشد اقدام نماییم و بر اساس نتایج ارزیابی ها و توانمندی و میزان پیشرفت واحدهای فناور نسبت به ارتقاء سطح، انتقال به مراکز رشد یا پارک و یا خروج موفق یا ناموفق این واحدها تصمیم گیری لازم از سوی شورای علم و فناوری استان صورت خواهد پذیرفت.


وی افزود: با توجه به اینکه عمده حمایت های مالی به واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد ارائه می شود؛ بنابراین اگر شرکت های پارک از نظر فناوری کامل نباشند به مرکز رشد می روند که بتوانند از حمایت های لازم جهت ارتقاء و رشد بهره مند شوند و هرشرکتی که دارای فناوری باشد تلاش میکنیم آن را توسعه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه تعداد محدودی از شرکتها تسهیلاتی از پارک اخذ نموده و فضای فیزیکی پارک را نیز در اختیار دارند اما هیچ گونه فعالیتی نداشته اند. لذا لازم است یک مهلت زمانی مشخص به آن ها داده شود و به آنها کمک شود تا در صورت امکان از این وضعیت خارج گردند. چنانچه شرکتی تمایل به تغییر شرایط خود را نداشته باشد؛ نهایتاً شورای علم و فناوری استان ناچار به تصویب خروج ناموفق آن خواهد شد.

در ادامه این جلسه فناوران با آخرین ویرایش قوانین و مصوبات مربوط به مالیات و همچنین حمایت های معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های فناور و دانش بنیان آشنا شدند.

در پایان شرکت های فناور و دانش بنیان مشکلات خود را در زمینه های مختلف مطرح و خواستار پیگیری درخواست ها و امورات خود از سوی پارک شدند.

 

آخرين ويرايش : يكشنبه ، 8 مرداد 1396 ، 08:18


تابلو اعلانات

 

 

http://lstp.ir/portal/templates/rayka/img/INSTP.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پیوندها


نظرسنجی
نظر شما درباره عملکرد پارک چیست؟
 

تقویم

اوقات شرعی