جستجوی پیشرفته


امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶


بسته حمایتی پژوهشگاه نیرو از تجاری سازی محصولات در حوزه صنعت برق
اخبار - اخبار فناوری
چهارشنبه ، 18 مرداد 1396 ، 10:03

دفتر تجاری سازی پژوهشگاه نیرو

دفتر تجاری‌سازی و اکتساب فن‌آوری پژوهشگاه نیرو با هدف جهت‌دهی امکانات و توانمندی های موجود در کشور بـه سوی برطرف شدن مشكلات و اقتضائات توسعه و پیشرفت كشور و رفع نیازهای واقعی شرکت های فعّال در تولید و ارائه ی محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآورانه در صنعت برق و انرژی، و حمایت هوشمندانه و هدفدار از نوآوری‌های متناسب با اولويت‌ها و مزيت‌هاي نسبي كشور، یک بسته ی حمایتی ویژه شامل مجموعه ای از اقدامات حمایتی را «از فاز ایده پردازی و مسأله یابی گرفته تا فاز آزمون ایده و تحقیق و توسعه ی محصولات، و سپس تولید صنعتی و تجاری سازی محصول در بازارهای داخلی و صادرات» ارائه می‌دهد.

همگام با دیگر عرصه‌های علم و فن‌آوری، امروزه «دانش» و محصولات و خدمات «دانش‌بنیان» پیشران توسعه‌ی خدمات و تولیدات در بخش انرژی نیز به شمار می‌روند. در کشور ما نیز مقرّرات و قوانین حمایت‌کننده‌ای به منظور تسهيل و كارآمدسازی فرآينـد عرضـه و تقاضـا و انتقـال و انتشار علم و فن‌آوری و توسعه‌ی زيرساخت‌های رقابـت‌پـذيری در توليدات فن‌آورانه و خدمات و محصولات مرتبط و حمايت از سرمايه‌گذاری بنگاه‌هـای اقتصـادی در توليـد و تجاری‌سازی علم و فن‌آوری مورد توجه سیاست‌گذاران این عرصه قرار گرفته است.
پژوهشگاه نیرو سالیان متمادی است که به عنوان بازوی تحقیق و توسعه‌ی صنعت برق با پژوهشگران خبره و شرکت‌های دانش‌بنیان فعّال در این حوزه همکاری دارد و بخوبی از نیازمندی‌ها و الزامات توسعه‌ی دانش‌بنیان و فن‌آورانه‌ی حوزه‌ی برق و انرژی کشور آگاه است. آگاهی و درک مناسب از شرایط و لوازم پیشرفت موجب تغییر رسالت پژوهشگاه نیرو از ایفای نقش به عنوان پژوهشگر در صنعت برق کشور به مدیریت تحقیقات با هدف پیشبرد و گسترش تحقیق و پژوهش بر مبنای توان داخلی شده است. به همین منظور پژوهشگاه نیرو با راه‌اندازی مرکز رشد صنعت برق در مجموعه‌ی خود و ایجاد صندوق شکوفایی نوآوری در صنعت برق گام مهمی در راستای اهداف توسعه‌ی کلان کشور برداشت. همچنین تدوین اسناد توسعه‌ی راهبردی فن‌آوری‌های مورد نیاز صنعت برق که در سال ۱۳۹۴ توسط وزیر محترم نیرو رونمایی شد، نشان از تلاش پژوهشگاه نیرو برای ایفای نقش مؤثر و کارآمد در راستای تحقق این رسالت است.
در سال ۱۳۹۶ و پس از هدف‌گذاری حکیمانه‌ی مقام معظم رهبری به سوی «اقتصاد مقاومتی، توليد و اشتغال ملی» پژوهشگاه نیرو با هدف جهت‌دهی امکانات و توانمندی‌های موجود در کشور بـه سوی برطرف شدن مشكلات و اقتضائات توسعه و پیشرفت كشور و رفع نیازهای واقعی شرکت‌های فعّال در تولید و ارائه‌ی محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآورانه در صنعت برق و انرژی، و حمایت هوشمندانه و هدفدار از نوآوری‌های متناسب با اولويت‌ها و مزيت‌های نسبی كشور، مجموعه‌ای از اقدامات حمایتی را «از فاز ایده‌پردازی و مسأله‌یابی گرفته تا فاز آزمون ایده و تحقیق و توسعه‌ی محصولات، و سپس تولید صنعتی و تجاری‌سازی محصول در بازارهای داخلی و صادرات» به شرح ذیل ارائه می‌دهد:
مسأله‌یابی و توسعه ایده
 • ترویج و آموزش
 • آگاه‌سازی تغییرات فن‌آوری و بازار
 • تأمین پژوهشگر
تحقیق و توسعه
 • خدمات آزمایشگاهی
 • همکاری پژوهشی مشترک
 • پوشش ریسک تحقیقات
 • تأمین پژوهشگر
تجاری‌سازی محصولات و خدمات دانش‌بنیان و فن‌آورانه
 • استانداردسازی
 • خدمات تأمین مالی
 • خدمات بازارسازی
 • حمایت از صادرات
جهت کسب آگاهی بیشتر از آیین‌نامه‌های حمایت‌ها، لطفا فایل زیر را دانلود نمایید.

 

لینک خبر: بسته حمایتی پژوهشگاه نیرو از محصولات و خدمات دانش بنیان

 

 

 تابلو اعلانات

 

 

http://lstp.ir/portal/templates/rayka/img/INSTP.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پیوندها


نظرسنجی
نظر شما درباره عملکرد پارک چیست؟
 

تقویم

اوقات شرعی