جستجوی پیشرفته


امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶


تولیدات دامی گهر دورود................................. دامپروری
مقالات - شرکتها

 

··٠●●۩۩●●٠··

تولیدات دامی گهر دورود


░▒▓█◄ اطلاعات ثبتي ►█▓▒░

تولیدات دامی گهر دورود

شماره ثبت: ۲۳۲۱

شناسه ملي: ۱۴۰۰۳۸۷۲۳۳

تاريخ ثبت: ۹۲/۱۱/۹

تلفن : ۰۹۱۶۶۶۸۰۳۱۴

پست الكترونيك : این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن ابتدا باید جاوا اسکریپت را فعال کنید. این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن ابتدا باید جاوا اسکریپت را فعال کنید.

آدرس :خرم آباد خيابان شصت متری-كدپستي ۳۴۱۵۹-۶۸۱۷۸ - پارک علم و فناوری لرستان 

░▒▓█◄ مدیرعامل►█▓▒░

 

مدیر عامل: پرستو یاراحمدی

 


░▒▓█◄ پروژه‌هاي انجام شده/در دست اقدام ►█▓▒░

اصلاح نژاد گوسفند و بز

 

 

 

░▒▓█◄ محصولات/خدمات ►█▓▒░

بررسی ها نشان می دهد علیرغم پیشرفت های زیاد در امور مختلف دامپروری کشور، تغییر چندانی در بخش پرورش گوسفند مشاهده نمی شود. وابستگی گوسفند به مرتع، عدم آگاهی دامپروران سنتی با شیوه های نوین دامداری، نگاه چوپانی به گوسفند و گوسفندداری و از همه مهمتر کم بودن ظرفیت تولید در نژادهای مختلف گوسفند از عوامل مؤثر در این امر می باشند. عدم فعالیت های اصلاح نژاد و نبود برنامه های مدون سبب شده است نژادهای گوسفند بومی از نظر صفات تولید و تولید مثل در وضعیتی مشابه با زمان اهلی کردن باقی بمانند، به طوریکه کلیه گوسفند نژاد ایرانی دارای دنبه (به جزو نژاد زل) می باشند و همچنین در تمام این نژادها افزایش وزن روزانه بسیار پائین است (۱۸۰ گرم در مقایسه با ۳۵۰ گرم افزایش وزن نژادهای خارجی). این امر سبب نارضایتی دامدار از فعالیت خود شده است، به طوریکه اکثر واحدهای دامپروری گوسفند بدون فعالیت بوده و یا در بخش روستایی و عشایری سبب ترک فعالیت و مهاجرت به شهر شده است. کاهش شدید جمعیت گوسفند و افزایش ناگهانی قیمت گوشت گوسفند گویای این واقعیت است، لذا دو دلیل عمده برای انجام این طرح احساس می شود:

۱) چربی لاشه (شامل دنبه، چربی زیرپوستی، چربی درون عضلانی و چربی احشایی) با منافع ملی، اقتصاد تولید کننده و سلامت مصرف کننده به دلایل زیر مغایرت دارد:

جمعیت گوسفند و بره کشور حدود ۵۳ میلیون رأس است که سالانه حدود ۱۱ میلیون رأس آن کشتار می شود. میانگین وزن لاشه هر رأس حدود ۳/۱۵ کیلوگرم است که ۱۵ درصد این مقدار را دنبه تشکیل می دهد.

۲) ظرفیت ژنتیکی کم گوسفندان بومی برای رشد سبب نارضایتی تولیدکننده و اضمحلال این صنعت شده است

تحقیقات انجام شده روی نژادهای مختلف گوسفند نشان می دهد که به دلیل سرعت رشد کم، افزایش وزن بره های پرواری قادر به تأمین هزینه های تغذیه نبوده و اکثر واحدهای تولیدی در حال حاضر بدون فعالیت می باشند، به طوریکه افزایش وزن بره های پرواری در تحقیقات مختلف حدود ۱۸۰ گرم گزارش شده است.

با توجه به توضیحات مذکور ملاحظه می شود درآمد حاصل از پرورش گوسفند ناکافی و لذا دامدار از فعالیت خود ناراضی می باشد. این نارضایتی در حالی است که تخریب مراتع به علت تراکم بیش از حد دام در واحد سطح غیرمحسوس است. بنابراین به دلیل کم بودن ظرفیت تولید (شامل رشد، بهره وری و تولیدمثل)، ضعیف شدن تدریجی پوشش مراتع و افزایش هزینه ها در تأمین علوفه دستی، این سیستم پرورش رو به اضمحلال بوده، به طوریکه کاهش جمعیت گوسفند و تورم ناشی از قیمت گوشت گویای این واقعیت است، لذا به نظر می رسد با رفع موانع موجود بر سودآوری صنعت گوسفند داری ( یعنی وابستگی گوسفند به مرتع، عدم استفاده از شیوه های نوین دامداری و غیره ) بتوان به اقتصادی نمودن این بخش از تولید اقدام و آن را در رقابت با سایر فعالیت های تولیدی تبدیل نمود

 

 

 

░▒▓█◄ درباره شركت ►█▓▒░

تاریخ استقرار: ۹۲/۱۱/۱۳

نوع استقرار: رشد

 

░▒▓█◄ افتخارات ►█▓▒░

 

 

··▪▪••●● ۞ ●●••▪▪··

░▒▓█◄ نمونه کارها ►█▓▒░


 

 

 

 تابلو اعلانات

 

 

http://lstp.ir/portal/templates/rayka/img/INSTP.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پیوندها


نظرسنجی
نظر شما درباره عملکرد پارک چیست؟
 

تقویم

اوقات شرعی