دوشنبه ٤ ارديبهشت ١٤٠٢ :: ١٨:٢٥

برگزاری آیین آغاز عملیات اجرایی برج فناوری لرستان

آیین آغاز عملیات اجرایی برج فناوری لرستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

برگزاری آیین آغاز عملیات اجرایی برج فناوری لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، عصر امروز(دوشنبه 4 اردیبهشت ماه 1402)، با حضور محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر فرهاد زیویار، استاندار لرستان و جمعی از مسئولان استانی کلنگ احداث برج فناوری لرستان به زمین زده شد.

دکتر فرهاد نامداری، رئیس پارک علم و فناوری لرستان در این مراسم گفت: پس از پیگیری ها و مذاکرات فشرده و با حمایت های بی دریغ استاندار محترم استان جناب آقای دکتر زیویار و رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سرکار خانم دکتر حسن پور، مجوز پروژه ساخت برج فناوری لرستان از کارگروه استانی ماده 23 قانون الحاق...(2) اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان در چند سال متوالی در رتبه های نخست جدول بیکاری کشور قرار دارد، اضافه کرد: تحقق رونق تولید و اقتصاد مقاومتی از مسیر تولید دانش بنیان میسر خواهد شد و این برج با هدف افزایش ظرفیت جذب، حمایت و تامین بخشی از فضای کالبدی مورد نیاز شرکت های دانش بنیان لرستان و افزایش سرانه فضای فیزیکی پارک نسبت به فناوران استان پیش بینی شده است.

نامداری تشریح کرد: برج فناوری لرستان در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع و در 11 طبقه در اراضی پارک علم و فناوری استان ساخته خواهد شد و پیش بینی شده است این طرح طی مدت 3 سال(1404-1402) به بهره برداری رسد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان با اشاره به اینکه اراضی پارک از مزایای قانونی مناطق آزاد تجاری برخوردار است؛ ابراز امیدواری کرد احداث این برج منجر به رونق تولید و اشتغال دانش بنیان در لرستان شود.