چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٢ :: ١٤:٢٨
رییس پارک علم وفناوری لرستان خبر داد؛

دهکده فناوری کشاورزی و دامپروری استان تاسیس می شود

در جلسه فی مابین پارک علم و فناوری لرستان و مرکز تحقیقاتی کشاورزی استان بر راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی لرستان تاکید شد.

دهکده فناوری کشاورزی و دامپروری استان تاسیس می شود

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان در جلسه ای که صبح امروز (چهارشنبه بیستم اردیبهشت ماه)  فی مابین پارک علم و فناوری لرستان و مرکز تحقیقاتی کشاورزی استان در محل این پارک برگزار شد؛ با هدف تجمیع کردن فعالیت های فناورانه در استان زیر نظر این پارک، موضوع راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی لرستان، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرهاد نامداری رییس پارک علم و فناوری لرستان گفت: با توجه با اینکه استان لرستان یکی از قطب های کشاورزی و گیاهان دارویی در کشور است، احداث دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در استان امری ضروریست و به همین منظور پارک لرستان آمادگی خود را برای همکاری برای احداث این مجموعه اعلام می کند. 

وی افزود: هدف پارک ایجاد بستری مناسب برای توسعه علم و فناوری در استان و کمک به رونق تولید، بالا بردن ظرفیت اشتغال و  افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصاد مبتنی بر فناوری و نوآوری است.

کریم قربانی رییس مرکز تحقیقات کشاورزی استان نیز با اشاره به ظرفیت های بالای لرستان در حوزه کشاورزی و دامپروری، عنوان کرد: با احداث این مجموعه شرایط جذب تخصصی ایده ها در زمینه مورد نظر ایجاد می شود و در پی آن روند کشاورزی استان به سمت مدرنیته شدن پیش خواهد رفت که این موضوع کمک بسزایی به ایجاد اشتغال و ثروت در لرستان می کند.